Amiko Viper Twin je prvým modelom od Amiko s procesorom HiSilicon, ktorý pracuje vo FullHD rozlíšení. Tento dvojtunerový satelitný prijímač s dvomi satelitnými tunermi pracuje s oper. systémom Enigma 2.

Výborný obraz aj zvuk

Vzhľadovo veľmi malý a cenovo veľmi prijateľný satelitný prijímač, ktorý dokáže pracovať v norme DVB-S2 a prijímať satelitné vysielanie vo FullHD až do rozlíšenia 1080p.  Zažite 1080P FULL HD v brilantnej a krištáľovo čistej kvalite obrazu.  1080p FULL HD rozlíšenie prostredníctvom zabudovaného výstupu HDMI. Prijímač má vďaka chipsetu od výrobcu Huawei vynikajúcu kvalitu obrazu a zvuku.

Má dva zabudované tunery, pracujúce v norme DVB-S2, ktoré poskytujú prístup k satelitným televíznym kanálom v tej najlepšej kvalite. Nahrávať z oboch tunerov súčasne je možné len u nekodovaných FTA staníc.

Malý, ale výkonný

Amiko Viper Twin E2 Linux Twin Sat Receiver je cenovo dostupná varianta pre populárny systém E2 Linux na set-top boxoch s veľmi spravodlivým pomerom cena / výkon.

Výkonný čipset Hisilicon 3716MV410 s 1Ghz procesorom robí tento malý box veľmi svižným spoločníkom, ktorému sekunduje 512 MB DDR3 RAM pamäte a pre inštaláciu pluginov je k dispozícii 512 MB flash pamäte. 

Samozrejmosťou je podpora nového kódeku H.265 HEVC, a to aj v 1080p FULL-HD rozlíšení, a to aj v 1080p FULL-HD rozlíšení, či už pri prehrávaní videí z USB, NAS, alebo pri pozeraní staníc operátorov Orange, či Antik, ktorý tento kódek už u niektorých staniciach používajú.

Pre pripojenie na internet a Vašu domácu sieť je k dispozícii ethernetový port 100 Mbps a integrovaná WLAN pre pripojenie na Vašu bezdrôtovú sieť Wifi.

 

 

Moderné štandarty budúcnosti 

Zabudované dva satelitné DVB-S2 tunery, nespočet doplnkov, skinov a pluginov s populárnym systémom Enigma 2 v image od populárnych vývojárov OpenATV Vám Váš linux urobia obľúbeným miestom na oddych a zábavu.

Prehľadné EPG, Fastscan, online databáza a archív a mnoho dalších doplnkov sú len hrozienka na torte.

Dostupné je aj HbbTV, funguje aj prehrávanie z videoarchívov HbbTV a dokonca je funkčné aj u staníc NOVA HD a Prima HD.

S týmto Amikom získate výkonné zariadenie so širokou škálou funkcií. 

Ideálny do druhej izby

Je to box vo verzii FTA, čiže bez čítačky kariet a CI slotu, takže primárne slúži na príjem nekódovaných staníc FTA, prípadne s externou čítačkou aj na príjem niektorých kódovaných staníc.

Svoje hlavné uplatnenie ale nachádza hlavne ako klient pre stream z Vášho hlavného E2 satelitného prijímača. Pokiaľ už vlastníte satelitný linuxový prijímač, môžete si Amiko umiestniť do druhej izby a prenášať tak vysielanie z hlavného prijímača do Amika.

Vďaka otvorenému softvéru E2 Linux a OpenATV je ideálnym prijímačom, ktorý sa v domácnosti používa na streamovanie medzi dvomi prijímačmi, alebo ako klientsky prijímač na streamovanie staníc z Vášho linuxového hlavného prijímača.

Pozrite si v našom videonávode ako to funguje, uvidíte v ňom oba spôsoby streamovania:

Samozrejmosťou je podpora nahrávania, timeshift a dalších funkcií PVR. Vďaka dvom USB portom môžete pripojiť USB Flash disk, alebo USB externý HDD a  a k dispozícii je Full HD / HEVC prijímač s PVR nahrávaním.

Amiko Viper Twin E2 nemá displej.

 

Kúpiť Amiko Viper Twin E2 Vstup do e-shopu

Špecifikácie

Procesor Hisilicon 3716MV410
2x DVB-S2 tunery DVB-S / DVB-S2, MPEG-2 / HD, MPEG-4 / H.264 / H.265, HEVC.
512 MB NAND Flash
512 MB DDR3 RAM
H.265 Podpora HEVC
Sieť 100 Mbit
2x USB 2.0
1x výstup HDMI 2.0
Súčasťou balenia je kábel HDMI
3x analógové výstupné zásuvky pre stereofónny zvuk a video (pre staršie televízory, projektory)
Integrovaná sieť WLAN
externé napájanie 12V

Veľkosť stroja (š xvxh): 160 x 30 x 90 mm

 

Obsah balenia