Pridal
poradňa

Amiko viper 4k51 začne boot a na obrazovke tv piše no signal

Amiko viper 4k51
Po zapnuti prijimača začne boot,zobrazi sa na paneli load a na obrazovke tv piše no signal.

Dobrý deň.

Pravdepodobne ste si prepli prijímač Amiko na nepodporované rozlíšenie , ktoré Vám Váš TV nezobrazí.

Zadajte do internetového prehliadača v PC IP adresu Vášho prijímača AMiko, zobrazí sa Vám webové rozhranie prijímača . Cez toto rozhranie si v PC zobrazíte po nabootovaní prijímača menu prijímača kde zmeníte virtuálnym dialkovým ovládaním rozlíšenie obrazu na 1080i ,alebo 720p a uložíte zeleným tlačidlom na DO(mal by sa zobraziť obraz aj na TV. Nastavenie nájdete v menu/nastavenie/video/základné nastavenie/

Ak by to nešlo nejakým spôsobnom tak preinštalujte cez USB prijímač zálohou enigmy. Ak nemáte zálohu tak kontaktujte Vášho predajcu. V prípade že ste nekúpili Váš prijímač Amiko Viper 4K v našom e-shope ELLANO.SK a máte záujem o nakonfigurovanú enigmu pre tento prijímač môžete si ju zakúpiť v našom e-shope. 

Postup inštalácie enigmy 2 do prijímača Amko Viper 4K51

 

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku et1x000  v ktorej sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3.3.Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnirte prijímač zadným vypínačom

5.Pri štarte prijímač detekuje na USB inštaláciu enigmy a na displeji prijímača zobrazí nápis pres.. v tom okamihu stlačte tlačidlo power na prednom paneli prijímačaNásledne sa spustí inštalácia. 

6.Inštaláciu neprerušujte, prijímač sa po nainštalovaní enigmy reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia full nakonfigurovanej enigmy trvá cca 2minúty.