Pridal
novinky, poradňa

Čo robiť ak nastavíte zle rozlíšenie obrazu v linuxovom prijímači s OS E2 a nezobrazuje Vám obraz z prijímača?

V dnešnom článku Vám vysvetlíme čo robiť ak nastavíte zlé rozlíšenie na linuxovom satelitnom/combo prijímači s operačným systémom enigma 2 a nezobrazuje sa Vám na obrazovke TV žiadny obraz.

 

V linuxových prijímačoch je táto náprava vcelku jednoduchá, nakoľko linuxové prijímače majú webové rozhranie prijímača, pomocou ktorého môžete upravovať nastavenia prijímača a môžete si v ňom zobraziť aj obrazovku prijímača, ktorú pri zle nastavenom rozlíšení na obrazovke TV nevidíte.

Stiahnite si a nainštalujte do PC program Angry IP scanner a týmto programom preskenujte Vašu internetovú sieť, program Vám vyhľadá všetky IP adresy a tam kde bvude pripojené Amiko Viper 4K51 Vám zobrazí je názov.

Zistenú IP adresu prijímača zadáte do webbrovseru V PC, ktorý Vám otvorí webové rozhranie Prijímača Amiko Viper 4K51 (označené modrou farbou na obrázku nižšie).

Kliknutím na položku snímka obrazovky (označené červenou farbou na obr.nižšie) si zobrazíte obraz z prijímača. Pod oknom snímky obrazovky si môžete nastaviť automaticku obnovu snímku po sekundách.

Pomocou virtuálneho diaľkového ovládania(vyznačeného na obr. nižšie zelenou farbou) ovládate prijímač a pohybujete sa v menu prijímača.

Pomocou webového rozhrania a virtuálneho diaľkového ovládania (alebo Vášho DO z prijímača) vojdite do menu/nastavenia/video/základné nastavenia a tam si na položke režim šípkami do boku nastavte rozlíšenie pri ktorom sa Vám zobrazí obraz aj na TV (720p, alebo 1080i) a uložte ho zeleným tlačidlom na DO.

Veríme že Vám týmto článkom pomôžeme sa dostať z tejto nepríjemnej situácie.