Pridal
poradňa

Amiko mini HD 265
dobrý deň, doteraz sme pozerali Skylink cez Amiko mini HD 265 so staršou 12roč. TV Panasonic; teraz sme kúpili novú TV Samsung 4K NEO QLED a obraz každých 10-20sek. seká (tj. preblikne na 1s čierna obrazovka, miestami točí koliesko-akoby načítaval niečo) , je niečo potrebné donastaviť,alebo upraviť v tomto set-top boxe aby to nesekalo/neblikalo alebo treba vymeniť set-top box za nejaký iný (príp. odporučte)
PS: TV je v poriadku(pri pustenom zdroji, napr youtube, netflix a pod. to nerobí), bude zrejme problém v komunikácii so set-top b., ale nevieme či sa to dá nejak nastaviť a ak ano, tak čo …vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň.

Pravdepodobne máte zle nastavené rozlíšenie/frekvencie obrazu prijímača, alebo máte zlý HDMI kábel.

Môžete skúsiť zmeniť v AV nastavení prijímača zmeniť rozlíšenie prijímača na 1080p/50hz alebo 1080i/50hz prípadne iné či to nepomôže, prípadne nový HDMI kábel 2.0 alebo skúste iný HDMI port TV. HDMI prepájajte výhradne pri vypnutých zariadeniach!!!

Ku novej 4K TV jednoznačne odporúčane zakúpiť aj nový 4K satelitný prijímač, pretože kvalita obrazu s prijímačom Amiko mini HD 265 bude na 4K TV a veľkej obrazovke výrazne degradovaná!

Môžete si vybrať z týchto 4K satelitných prijímačov.

Pokiaľ budete potrebovať s výberom prijímača podľa Vaších požiadaviek , tak nás neváhajte kontaktovať na email: info@ellano.sk