Pridal
poradňa

Nejde nafleshovať Amiko Viper 4k51

Viper 4k51
Prosíme vás stále mi na displeji svieti boot skúsil som už 5 usb kľúčov z image každý naformátovany a neberie ani jeden predtým šiel každý sú o veľkosť 1gb,4 a 8gb
Aj keď ich vložím usb rozpozná stlačim tlačidlo Power na prednom paneli napíše root a po čase opäť boot a aj po hodine stále nič ani pri jednom usb a rôznych image.

Môže to byť tím ako po sebe 2x vypadla elektrika a mohol sa poškodiť bootloader?

Dobrý deň.

Nemyslíme že by sa poškodil bootloader pri výpadku elektriky. Otázne by to bolo, ak by došlo ku výpadku pri fleshovaní enigmy.

Prečítajte si v prvom rade tento článok:https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tipy/digitalna-kola/item/ake-usb-k-uce-pouzivat-na-flashovanie-linuxovych-satelitnych-prijimacov

Potom skúste nafleshovať čistý image enigmy týmto spôsobom:

Postup inštalácie enigmy 2 do prijímača Amko Viper 4K51

 

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopírujte zložku et1x000  v ktorej sa nachádzajú inštalačné súbory enigmy.

2.Vypnite prijímač zadným vypínačom.

3..Zasuňte USB kľúč s enigmou do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Zapnirte prijímač zadným vypínačom

5.Pri štarte prijímač detekuje na USB inštaláciu enigmy a na displeji prijímača zobrazí nápis pres.. v tom okamihu stlačte tlačidlo power na prednom paneli prijímačaNásledne sa spustí inštalácia. 

6.Inštaláciu neprerušujte, prijímač sa po nainštalovaní enigmy reštartuje a nabootuje s novou enigmou. Inštalácia full nakonfigurovanej enigmy trvá cca 2minúty.

Ak sa Vám to nepodarí ,tak kontaktujte Vášho predajcu.