Pridal
poradňa

Amiko mini HD265
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, kúpili sme si nový satelitný prijímač amiko mini HD265 a máme starú kartu skylink irdeto. Prosím, ako nainštalujeme programy? Pretože cez automatickú inštaláciu nám nainštaluje nemecké stanice a slovenské nefungujú, píše, že sú zakódované a nevieme ich odkódovať. Pritom satelit a karta nám na starom prijímači fungujú bez problémov, pekne vysiela slovenské ale aj zahraničné stanice.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň.

Kúpili ste najnevhodnejší prijímač pre sledovanie satelitnej TV Skylink nakoľko prijímač nemá certifikovanú čítačku Irdeto a navyše nemá žiadný oficiálny FW, ktorý by podporoval čítanie karty Skylink ICE/Irdeto vrátane vyššieho zabezpečenia Irdeto (pred kúpou je vhodné sa poradiť s predajcom či Vám pôjde Vami vybraný príjem). 

Máte tieto možnosti:

  1. Oslovte predajcu Vášho prijímača a požiadajte ho o FW v ktorom Vám karta pôjde(ak taký má)
  2. V prípade že Vám predajca nebude vedieť zabezpečiť funkčnosť vysielania s Vašou kartou, tak sa s ním dohodnite na vrátení prijímača.
  3. Pokiaľ budete chcieť bezproblémový príjem Skylinku s kartou Skylink ICE/Irdeto, tak si treba zakúpiť TU prijímač Skylink Ready s certifikovanou čítačkou kariet Irdeto.
  4. Pokiaľ nechcete certifikovaný prijímač a chcete jednoduchý prijímač s rýchlym ladením Skylinku fastscan a funkčným čítaním kariet Skylink, tak si vyberte niečo z tohto (tam však nie je funkčnosť karty garantovaná i keď je nateraz funkčná).

Pokiaľ budete chcieť poradiť s výberom prijímača, tak nás neváhajte kontaktovať na email: info@ellano.sk .